Szkoła Języka Polskiego

Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW

Na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW funkcjonuje Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, która oferuje lektorat języka polskiego dla obcokrajowców studentów UKSW oraz interesujące programy kształcenia obcokrajowców niebędących studentami Uczelni.

Kursy języka i kultury polskiej adresowane są do wszystkich cudzoziemców, zainteresowanych językiem i kulturą Polski. Wypełniające je zajęcia przeznaczone są zarówno dla obcokrajowców o polskim rodowodzie, jak i osób, których nie łączą z Polską więzy pochodzenia, pragnących pogłębić znajomość języka polskiego i polskiej kultury. Program każdego kursu jest dostosowany do potrzeb i poziomu znajomości języka uczestniczących w nim słuchaczy.

Zajęcia prowadzone są przez kompetentnych i życzliwych wykładowców Instytutu Filologii Polskiej WNH UKSW, w niepowtarzalnej atmosferze campusu uniwersyteckiego, usytuowanego na wiślanej skarpie, wśród zabytkowych budynków kościoła oraz dawnego klasztoru kamedułów, w zaciszu rezerwatu leśnego znajdującego się w granicach Warszawy.

Poniżej znajduje się link odsyłający do polecanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkół języka polskiego, których ukończenie uprawnia do studiowania w języku polskim: