Kandydaci na studia II stopnia - Wydział Biologii i Nauk o Środowisku, Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych,Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Teologiczny

Zestawy pytań do rozmów kwalifikacyjnych na studiach II stopnia

Dla kandydatów z kierunków innych niż "macierzyste" (wybrane) - przy rejestracji należy wskazać (przykład dla kierunku biologia):
  • Wydział Biologii i Nauk o Środowisku (biologia i inżynieria środowiska)
    Egzamin wstępny w formie rozmowy kwalifikacyjnej dla kandydatów, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunku innym niż kierunek wybrany lub „pokrewny” (rozmowa nie dotyczy zatem kandydatów z dyplomem ukończenia: studiów I stopnia na kierunku wybranym oraz studiów I stopnia na kierunku pokrewnym”).
    Kierunki pokrewne dla biologii: biotechnologia, behawiorystyka zwierząt, biochemia, biofizyka, bioinżynieria zwierząt, bioinżynieria żywności i środowiska wodnego, biologia człowieka, mikrobiologia, mikrobiologia stosowana, nauki ścisłe, neurobiologia, ochrona roślin i kontrola fitosanitarna, ochrona środowiska, przyroda, przyrodoznawstwo i filozofia przyrody, stosowana psychologia zwierząt, zootechnika.
    Kierunki pokrewne dla inżynierii środowiska: biotechnologia, biogospodarka, budownictwo, energetyka, gleboznawstwo,
    gospodarka przestrzenna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria (gospodarka) wodna, inżynieria materiałowa, melioracje, ochrona środowiska, technologia chemiczna.

10 lipca (wtorek), godz. 10-14, ul. Dewajtis 5, s. 405
  • Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych (matematyka, informatyka, fizyka, chemia)
    Egzamin wstępny w formie rozmowy kwalifikacyjnej dla kandydatów, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów I stopnia na kierunku innym niż kierunek wybrany.

10 lipca (wtorek) g. 11-14, ul. Dewajtis 5, s. 410
  • Wydział Nauk Humanistycznych (filologia polska, filologia klasyczna, filologia włoska, kulturoznawstwo)

10 lipca (wtorek) godz. 9-14, ul. Dewajtis 5
    FILOLOGIA POLSKA STUDIA II STOPNIA - sala 302 (poziom 0)
    KULTUROZNAWSTWO STUDIA II STOPNIA - sala 215 (poziom -1)
    FILOLOGIA KLASYCZNA/FILOLOGIA WŁOSKA - sala 313 (poziom 0)

Egzamin wstępny dla wszystkich kandydatów
  • Wydział Teologiczny - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (specjalność: komunikacja medialno-marketingowa)
    9-10 lipca, godz. 9-15, ul. Dewajtis 5
    dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność komunikacja medialno-marketingowa - studia II stopnia - sale 323, 324, 328

Na pozostałych kierunkach studiów II stopnia rekrutacja dla wszystkich kandydatów (niezależnie od ukończonego kierunku), odbywa się w oparciu o średnią ocen z toku studiów.